دیسپچینگ

سامانه دیسپچینگ بیستون کویر یزد بر اساس داده های دریافتی از موقعیت آنلاین تجهیزات پردازش های لازم را انجام داده و با استفاده از الگوریتم های بهینه‌سازی، اهداف مربوطه مانند کنترل عیار، کاهش زمان انتظار بارکننده و باربر، افزایش تولید وکاهش هزینه های عملیاتی و را برآورده می سازد.

معرفی برنامه دیسپچینگ

سامانه دیسپچینگ بیستون کویر یزد بر اساس داده­ های دریافتی از موقعیت آنلاین تجهیزات ، پردازش ­های لازم را انجام داده و با استفاده از الگوریتم­ های بهینه‌سازی، اهداف مربوطه مانند کاهش زمان انتظار بارکننده و باربر، افزایش تولید و کاهش هزینه ­های عملیاتی را با در نظر گرفتن محدودیت­ هایی همانند عیار، توان بارکننده، زمان­ های سیکل باربری و سایر پارامترهای عملیاتی برآورده می ­سازد.

وجود صف تراک در محل ­های بارگیری و تخلیه منجر به افزایش هزینه و کاهش بهره وری می­ شود. از طرفی ، عدم بارگیری شاول و انتظار آن برای باربرها منجر به اتلاف زمان و سرمایه می­ شود. نرم افزار دیسپچینگ امکان تخصیص تراک در لحظه را فراهم می ­کند که در نتیجه باعث کاهش صف تراک و زمان انتظار شاول می ­شود.در این سامانه کلیه­ ی محدودیت­ های معدن مانند تأمین بار ورودی به سنگ شکن، ناوگان ناهمگن (تفاوت در نوع و ظرفیت کامیون­ ها وشاول­ ها)، خرابی ماشین ­آلات و غیره در نظر گرفته شده است.

مدیریت خطوط

با استفاده از قابلیت مدیریت خطوط سامانه دیسپچینگ، امکان ترسیم و پایش خطوط فراهم شده است. خطوط تولید شامل محل­ های بارگیری، مسیرهای رفت، محل ­های تخلیه و مسیرهای برگشت می­ باشند. تخصیص تراک­ ها بر اساس همین خطوط انجام می­ گیرد. پس از ترسیم خطوط مذکور، تراک­ های موجود در هر بخش از این عملیات قابل مشاهده و مدیریت می ­باشند.

تخصیص ثابت

با استفاده از قابلیت تخصیص ثابت می­ توان تعدادی تراک را برای هر بارکننده تخصیص داد. در این حالت تعداد تراک­ های هر بارکننده ثابت می­ باشد. قابلیت تخصیص ثابت قابل ویرایش بوده و می­ توان در صورت توقف بارکننده­ ها و یا تغییر طرح عملیات، تخصیص­ های اعمال شده را تغییر داد. تخصیص­ های انجام شده به صورت شماتیک نمایش داده می­ شود و در هر لحظه می ­توان موقعیت تراک­ ها را نیز مشاهده نمود.

تخصیص هوشمند

سیستم تخصیص هوشمند بر اساس طرح تولید تعریف شده و اهداف بهینه ­سازی از قبیل کاهش زمان انتظار بارکننده و باربر، افزایش تولید وکاهش هزینه­ های عملیاتی و با در نظر گرفتن محدودیت­ هایی همانند عیار، توان بارکننده، زمان­ های سیکل باربری و سایر پارامترهای عملیاتی، تراک­ ها را بین بارکننده­ ها گسیل می­ نماید.

کنترل عیار

طرح اختلاطی نادرست عیار موجب کاهش بازده ی عملیات استحصال ماده معدنی شده و هزینه­ های کلی عملیات را افزایش می­ دهد. برای معادنی که محدودیت های عیاری اهمیت داشته باشد، سامانه دیسپچینگ علاوه بر بهینه سازی تولید، طرح اختلاط ماده معدنی را نیز در نظر می گیرد.