آرشیو و بایگانی گزارشات

وجود اطلاعات و گزارشات جامع و دقیق از چگونگی عملکرد نیروی انسانی و ماشین آلات در هر مجموعه، همواره نقش اساسی در تحلیل صحیح مدیران از وضع موجود، انجام برنامه ریزی و اتخاذ به موقع تصمیمات به منظور افزایش کارایی و بهره وری آن مجموعه دارد. این امر در معادن به دلیل حجم کاری بالا و استفاده از ماشین آلات سنگین معدنی اهمیتی دو چندان دارد. سیستم معدن کاری هوشمند به دلیل ثبت کامل و دقیق اطلاعات مفید عملیاتی از جمله میزان استخراج، کارکرد ماشین آلات و همچنین رانندگان نقش موثری در این زمینه ایفا می نماید.

گزارش مسیر

در بسیاری از موارد لازم است گزارش مسیرهای حرکت ماشین آلات در گذشته مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند. به خصوص به منظور بررسی حوادث و تصادفات این امکان بسیار مورد توجه قرار میگیرد. در سامانه هوشمند معدن کاری شرکت بیستون کویر یزد این امکان فراهم شده تا بتوان ضمن اخذ گزارش از مسیرهای حرکت ماشین آلات شرایط حاکم بر ماشین از قبیل سرعت، موقعیت و …. در زمان مورد نظر را بازسازی نمود.

گزارشات تولید

یکی از مهم ترین آمار مورد نیاز در هر مجموعه معدنی، میزان بار استخراجی روزانه از معدن می ­باشد. سامانه هوشمند معدن کاری شرکت بیستون کویر یزد با ثبت دقیق اطلاعات و جزئیات مربوط به تمام سرویس­ های حمل شده در معدن، آمار لحظه ­ای میزان استخراج به تفکیک ماده معدنی و باطله و همچنین به تفکیک محل ­های تخلیه بار را در اختیار قرار می­ دهد.

گزارشات ماشین آلات

ماشین آلات معدنی معمولاً دارای قیمت بالا و هزینه­های تعمیر و نگهداری سنگین می­باشند. لذا استفاده مناسب، مفید و حداکثری با بهره­ وری بالا از ماشین آلات مذکور همواره مورد توجه بوده است. سامانه هوشمند معدن کاری با رصد دائمی میزان کارکرد و نحوه­ی عملکرد ماشین آلات معدنی، امکان ثبت دقیق اطلاعاتی نظیر میزان کارکرد، تعمیرات، تعداد سرویس، مسافت طی شده، سرعت، سرویس­های دوره­ای و غیره را فراهم ساخته است.

گزارشات اپراتوری

میزان کارکرد و نحوه ­ی عملکرد اپراتورها تاثیر بسزایی در میزان تولید و همچنین کارایی ماشین آلات معدنی دارد. در سامانه هوشمند معدن کاری شرکت بیستون کویر یزد با توجه به ثبت دقیق کارکرد اپراتورها نظیر ساعت و مسافت کارکرد، تعداد سرویس و سایر موارد مفید این امکان فراهم شده تا بتوان عملکرد هریک از اپراتورها را مورد ارزیابی قرار داد و تصمیمات لازم به منظور افزایش تولید و بهره وری را اتخاذ نمود.

گزارشات تخلفات

با توجه به ثبت کامل اطلاعاتی نظیر زمان دقیق شروع و پایان کار اپراتور، مسیر دقیق حرکت ماشین آلات و سرعت هریک در مسیرهای مختلف، پیام­ ها و مکالمات رد و بدل شده بین راننده و مرکز کنترل و غیره در سامانه هوشمند معدن کاری، درصورت بروز حادثه یا انجام هر گونه تخلف از سوی اپراتورها، شناسایی، رصد و پیگیری تخلف احتمالی را با توجه به مستندات موجود به سادگی امکان پذیر می­ باشد. شناسایی و جلوگیری از بسیاری از توقفات، در مباحث تعمیر و نگهداری ماشین­ آلات موثر بوده و بدین ترتیب از وارد آمدن خسارات ناشی از این تخلفات، ممانعت بعمل می آید.